Bruttós elszámolás: új lehetőség a napelemeseknek

Bruttó elszámolás?

Ne érd be kevesebbel!

Az elmúlt években egyre többen döntöttek úgy, hogy napelemes rendszert telepítenek otthonukba vagy vállalkozásukhoz. Azonban a szaldó elszámolás megszűnése után sokakat kellemetlenül érintett a változás: a fel nem használt energiát a szolgáltató ma már jellemzően csak 5 Ft/kWh áron vásárolja vissza. Ez szinte elenyésző bevételt jelent – főleg annak fényében, hogy a technológia és a piaci környezet lehetővé teszi ennél jóval többet is.
A megoldást most Önnek kínáljuk. Ez az új elszámolási forma lehetővé teszi, hogy az energiatermelők – legyenek azok magánszemélyek vagy cégek –sokkal kedvezőbb árakon értékesítsék a hálózatba visszatáplált többletenergiát.

Bruttós elszámolás helyett:

Generátoros elszámolás

A bruttós elszámolás egy állami szabályozású elszámolási forma, ahol a megtermelt és elfogyasztott energiát külön kezelik. A szolgáltató a betáplált energiát fix, alacsony – jelenleg 5 Ft/kWh körüli – áron vásárolja meg. Az így keletkező bevétel minimális, és nem ösztönöz sem bővítésre, sem tudatos energiatermelésre.

A generátoros elszámolás ezzel szemben lehetőséget ad arra, hogy valódi piaci szereplőként értékesítsd a megtermelt energiát – aggregátor cégen keresztül, összefogva más termelőkkel. Ebben a modellben a napelemesek által termelt többletenergiát nem a szolgáltató veszi át olcsón, hanem egy aggregátor értékesíti a villamosenergia-tőzsdén, piaci áron. A PentaSun rendszerével például akár 15–18 Ft/kWh árat is elérhetsz – ami háromszor annyi, mint a bruttós elszámolás szerinti összeg.

Hogyan működik a generátoros modell?

A rendszer lényege, hogy az aggregátor összegyűjti a kisebb termelők energiáját, és azt egyben, nagyobb mennyiségként adja el a tőzsdén. Így olyan árakat lehet elérni, amikhez egyéni termelőként esélyed sem lenne hozzáférni. Egy 10 kVA teljesítményű HMKE (Háztartási Méretű KisErőmű) például évente több mint 8.800 kWh energiát képes visszatáplálni a hálózatba. Bruttós elszámolással ez alig 44.000 Ft – generátoros elszámolással viszont 130.000 Ft feletti bevételt is elérhetsz.

Ki vehet részt benne?

  • Legfeljebb 50 kVA teljesítményű,

  • Érvényes hálózathasználati és -csatlakozási szerződéssel rendelkezik,

  • Rögzített, nullánál nagyobb betáplálási kapacitással bír,

  • Van adószáma és euró (vagy forint) alapú bankszámlája,

  • Okos mérőórával rendelkezik, amely negyedórás adatokat továbbít,

  • Bruttós elszámolású és idősoros rendszerben szerepel a betáplálása.

Miért érdemes váltani?

A bruttós elszámolás mellett egyszerűen nem éri meg az energiatermelés. A szolgáltatói ár irreálisan alacsony, míg a tőzsdei modell jóval reálisabb képet ad a termelés értékéről.

A generátoros elszámolással:

  • Többet kereshetsz a többlettermelésen

  • Gyorsabban térül meg a beruházásod

  • Nem kell új beruházást végezni

  • Az adminisztrációt mi intézzük

Ne hagyd, hogy a bruttós elszámolás miatt veszteséggé váljon a napelemrendszered!

Válts generátoros elszámolásra, és hozd ki a legtöbbet a nap erejéből – mert a megtermelt energia többet ér.

Ügyintézéssel kapcsolatos kérdés esetén hívja ügyfélszolgálatunkat!
+36 70 599 9793
Ügyintézéssel kapcsolatos kérdés esetén írjon ügyfélszolgálatunknak!
info@indiszolar.hu
huawei inverter akkumulátor
Érdekességek
metalkod

Akkumulátoros napelemes rendszer

Akkumulátoros napelemes rendszer: hogyan működik, kinek éri meg és mire figyelj? Az akkumulátoros napelemes rendszer egyre népszerűbb megoldás Magyarországon, különösen azok számára, akik növelni szeretnék

Tovább olvasom »
napelem tulaj
Aktuális
metalkod

Vidéki Otthonfelújítási Program beadási segédlet

Milyen dokumentumokra lesz szükség, és miben tudunk segíteni? Az Vidéki Otthonfelújítási Program hatalmas lehetőséget kínál azoknak, akik szeretnék korszerűsíteni ingatlanjukat. Legyen szó energetikai felújításról, nyílászárócseréről,

Tovább olvasom »

Create your account